fbpx

W czym może pomóc komora normobaryczna

Normobaria to jedno z największych odkryć medycyny. Ta innowacyjna terapia polega na przebywaniu w specjalnej komorze normobarycznej, w której panują najbardziej optymalne dla człowieka warunki. Nazywana jest filarem długowieczności, zdrowia oraz doskonałego samopoczucia.

Komora normobaryczna

Komora normobaryczna jest miejscem, w którym znajdziemy najbardziej optymalne warunki dla ludzkiego ciała. W specjalnie skomponowanej atmosferze panuje idealne ciśnienie 1500 hPa. Jest też o 40% więcej tlenu niż w zwykłych warunkach atmosferycznych, od 1 – 3% więcej dwutlenku węgla oraz do 0,5% więcej cząsteczek wodoru.

Co więcej, stosowanie normobarii nie powoduje żadnych skutków ubocznych oraz jest w pełni bezpieczne. Niemal każdy pacjent może poddać się tej popularnej terapii. Jedynymi przeciwwskazaniami są: ciąża, klaustrofobia oraz choroby płuc.

Dla kogo polecana jest normobaria?

Dzięki starannie przygotowanym warunkom tlen ma możliwość przeniknięcia do obszarów źle ukrwionych – na przykład po poparzeniach, przeszczepach, kontuzjach lub zakażeniach tkanek miękkich. Komora sprawdza się w przypadku regeneracji po zawałach, udarach i operacjach. Poleca się ją w przypadku problemów skórnych takich jak trądzik, pokrzywki, egzemy, łuszczyca czy oparzenia.

Dzięki temu, że doskonałe warunki wpływają na poprawę przepływu krwi w mózgu, przebywanie w komorze wspomaga leczenie autyzmu, Alzhaimera, ADHD oraz Parkinsona. Podwyższone ciśnienie oraz wysokie stężenie tlenu wykazuje również pozytywne oddziaływanie w przypadku przewlekłych stanów zapalnych – na przykład zapalenia zatok, alergii, boreliozy, cukrzycy czy stwardnienia rozsianego. Komorę normobaryczną poleca się osobom, które mają problemy z zasypianiem, odczuwają przewlekłe zmęczeniu lub zmagają się ze stresem i depresją.

Jakie efekty przynosi komora normobaryczna?

Oddychanie wysokim stężeniem tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia doprowadza do wielu pozytywnych przemian fizjologicznych, biochemicznych oraz fizycznych u człowieka. W komorze normobarycznej, gdzie panują warunki najbardziej sprzyjające zdrowiu, zmniejszają się stany zapalne i obrzęki oraz przyśpieszona zostaje  regeneracja po operacjach. 

Co więcej, można zaobserwować niezwykłe efekty w zakresie odmładzania – cera staje się elastyczna i gładka. Spowolnione zostają procesy starzenia. Dzięki dotlenieniu zwiększa się również wydolność fizyczna organizmu, przyśpiesza metabolizm, a układ odpornościowy zostaje wzmocniony. Ponadto organizm oczyszcza się  z toksycznych substancji oraz metali ciężkich.