fbpx

Czym jest komora normobaryczna?

 

Normobaria – to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu.

TLEN – od 35% do 41%

Jest to jeden z podstawowych pierwiastków, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Tlen w powietrzu nas otaczającym ma coraz więcej zanieczyszczeń przez co jest trudniej przyswajalny. W komorze tlen jest podawany w podwyższonym ciśnieniu z odpowiednią mieszanką gazów, która ułatwia jego lepsze rozprowadzanie do wszystkich komórek organizmu.

DWUTLENEK WĘGLA – od 0,5% do 2,5%

W odpowiednim stężeniu pozwala na rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia „oddawanie” tlenu z krwi do komórek przez co tlen może dotrzeć we wszystkie rejony, do których w normalnych warunkach nie dociera w odpowiedniej ilości. Jest dla organizmu tak samo cenny i niezbędny jak tlen.

WODÓR CZĄSTECZKOWY – ok. 0,5%

Cząsteczkowy wodór – jest niezwykle skutecznym antyoksydantem, zwalcza wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia wszystkich komórek ciała.

CIŚNIENIE- ok. 1500 hPa

Dzięki wyższemu ciśnieniu przyswajasz większą ilość tlenu niż podczas oddychania zwykłym powietrzem atmosferycznym.

Komora normobaryczna jest rewelacyjnym zabiegiem długowieczności, ponieważ powoduje nawet ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które krążąc po organizmie docierają do uszkodzonych komórek i tkanek powoduje ich wymianę i regenerację. Działanie ogranicza się do wykorzystania w pełni naturalnych bodźców i sił organizmu.

Terapia tlenowa pomaga utrzymać optymalne funkcjonowanie mózgu, polepsza zdolność koncentracji i zapamiętywania, a także znacząco wzrasta witalność i siły. Przebywanie w komorze normobarycznej przyspiesza metabolizm. Przeprowadzane zabiegi pozwalają na efektywniejszą utratę masy ciała i wyszczuplają sylwetkę.

Zachodnie badania dowodzą, że osoby regularnie korzystające z zabiegów w komorze żyją średnio o 10 lat dłużej.